Golden Eagle Open

125 Placers
  • 1. Derek Spann (Buffalo)
  • 2. Dillon Stowell (Brockport)
  • 3. Jon Lauricella (Brockport)
  • 4. Patrick Lehman (ASC)
  • 5. Brandon Gaylord (ASC)
133 Placers
  • 1. Kevin Marcano (Brockport)
  • 2. Brandon Gould (Buffalo)
  • 3. Nick Nieves (Brockport)
  • 4. Edwin Le (Niagara County CC)
141 Placers
  • 1. Trence Gillem (Cornell)
  • 2. Bradley Bihler (Buffalo)
  • 3. Ryan Peters (Buffalo)
  • 4. Donald McCoy (Brockport)
  • 5. Sean O'Hagan (Brockport)
  • 6. Grant Gannon (Brockport)
149 Placers
  • 1. Sean Peacock (Brockport)
  • 2. Zack Bendick (Brockport)
  • 3. Aaron Wilkinson (Brockport)
  • 4. Mike Galton (ASC)
  • 5. Jordan Kayes (Brockport)
  • 6. Matt Osborne (Brockport)
157 Placers
  • 1. Corey Farrell (Brockport)
  • 2. Kobe Garrehy (Buffalo)
  • 3. Jackson Bell (Brockport)
  • 4. John Topf (Brockport)
  • 5. Nathan Palmer (Brockport)
165 Placers
  • 1. Eric Fasnacht (Buffalo)
  • 2. Tristan Almeter (ASC)
  • 3. Matthew Russo (Cornell)
  • 4. Joshua O'Neil (ASC)
  • 5. Casey Provost (Brockport)
  • 6. Kaydon Newton (Niagara County CC)
174 Placers
  • 1. Richard Mills (Brockport)
  • 2. Konnor Kremer (ASC)
  • 3. Cameron Calderelli (Buffalo)
  • 4. Sergio Crespo (Niagara County CC)
  • 5. Richard Harper (Niagara County CC)
184 Placers
  • 1. George VanValen (ASC)
  • 2. Logan Rill (Buffalo)
  • 3. TJ Cistrunk (Niagara County CC)
  • 4. Alex Mongillo (ASC)
  • 5. Cole Rock (Brockport)
197 Placers
  • 1. Triston Engle (Brockport)
  • 2. David Hernandez (Niagara County CC)
235 Placers
285 Placers
  • 1. Jacob Morris (Brockport)
  • 2. Jed Middleton (Niagara County CC)
  • 3. Mitchell Lattuca (ASC)
  • 4. Jesse Trout (Brockport)
  • 5. James Martin (ASC)
  • 6. Patrick Mearns (Brockport)

  Matches

LBS Winner Result Loser Score/Time
125 Jon Lauricella (Brockport) Technical Fall Patrick Lehman (ASC) 15-0
125 Dillon Stowell (Brockport) Default Brandon Gaylord (ASC) ——
125 Patrick Lehman (ASC) Default Brandon Gaylor (Alfred State) MFF 0:00
125 Jon Lauricella (Brockport) Pin Patrick Lehman (ASC) 2:34
141 Sean O'Hagan (Brockport) Technical Fall Casey Connor (ASC) 20-5
141 Grant Gannon (Brockport) Major Decision Casey Connor (ASC) 16-2
149 Mike Galton (ASC) Decision Matt Osborne (Brockport) 10-7
149 Sean Peacock (Brockport) Technical Fall Mike Galton (ASC) 21-5
149 Mike Galton (ASC) Decision Jordan Kayes (Brockport) 11-6
149 Aaron Wilkinson (Brockport) Pin Mike Galton (ASC) 2:50
165 Joshua O'Neil (ASC) Decision Casey Provost (Brockport) 8-7
165 Tristan Almeter (ASC) Decision Kaydon Newton (Niagara County CC) 10-4
165 Eric Fasnacht (Buffalo0 Pin Joshua O'Neil (ASC) 0:27
165 Tristan Almeter (ASC) Decision Matthew Russo (Cornell) 4-2
165 Joshua O'Neil (ASC) Major Decision Kaydon Newton (Niagara County CC) 16-8
165 Matthew Russo (Cornell) Decision Joshua O'Neil (ASC) 6-4
165 Eric Fasnacht (Buffalo0 Major Decision Tristan Almeter (ASC) 10-2
174 Konnor Kremer (ASC) Pin Sergio Crespo (Niagara County CC) 1:33
174 Konnor Kremer (ASC) Decision Cameron Calderelli (Buffalo) 7-5
174 Richard Mills (Brockport) Decision Konnor Kremer (ASC) 7-6
184 Alex Mongillo (ASC) Pin Cole Rock (Brockport) 1:50
184 Logan Rill (Buffalo) Pin Alex Mongillo (ASC) 1:27
184 George VanValen (ASC) Technical Fall TJ Cistrunk (Niagara County CC0 16-0
184 TJ Cistrunk (Niagara County CC) Pin Alex Mongillo (ASC) 3:47
184 George VanValen (ASC) Decision Logan Rill (Brockport) 8-1
285 Jacob Morris (Brockport) Pin James Martin (ASC) 2:07
285 Jed Middleton (Niagara County CC) Major Decision Alex Mears (ASC) 11-2
285 Patrick Mearns (Brockport) Pin Brandon Barbagelata (ASC) 2:59
285 Mitchell Lattuca (ASC) Pin Jesse Trout (Brockport) 2:55
285 Jed Middleton (Niagara County CC) Pin Mitchell Lattuca (ASC) 1:41
285 James Martin (ASC) Pin Brandon Barbagelata (ASC) 2:50
285 Jesse Trout (Brockport) Pin Alex Mears (ASC) 2:27
285 Mitchell Lattuca (ASC) Pin James Martin (ASC) 1:19
285 James Martin (ASC) Pin Patrick Mearns (Brockport) 1:15
285 Mitchell Lattuca (ASC) Pin Jesse Trout (Brockport) 2:04