Jim Aguiar Invitational

125 Placers
  • 3. Keith Skaggs (MIT)
133 Placers
  • 4. Victor Lopez (STCC)
184 Placers
  • 4. Chris Clarke (STCC)
197 Placers
  • 3. Devon Lancaster (MEMA)
285 Placers
  • 2. Davyn Peterson (STCC)
  • 3. Chaasadyah St. Phard (STCC)

  Matches

LBS Winner Result Loser Score/Time
125 Macon Edwards (Castleton) Decision Keith Skaggs (MIT) 9-5
125 Keith Skaggs (MIT) Pin Lucas Purpora (Bridgewater State) 1:24
125 Keith Skaggs (MIT) Decision Joseph Becker (Castleton) 5-2
125 Keith Skaggs (MIT) Major Decision Macon Edwards (Castleton) 10-1
125 Keith Skaggs (MIT) Decision Wilson Gomes (Bridgewater State) 11-4
133 Sean Wieck (Roger Williams) Decision Victor Lopez (STCC) 6-5
133 Victor Lopez (STCC) Technical Fall Jonathan Avery (Bridgewater State) 17-0
133 Victor Lopez (STCC) Pin Jacob Garcia (Southern Maine) 4:53
133 Caleb Lamarre (Bridgewater State) Forfeit Victor Lopez (STCC) 0:00
141 Chris Vega (STCC) Pin Ethan Boucher (MEMA) 3:28
141 Watna Cunha (Johnson & Wales) Decision Chris Vega (STCC) 13-7
141 Craig Sampson (Johnson & Wales) Technical Fall Sajjad Noori (STCC) 20-5
141 Ethan Boucher (MEMA) Pin Michael Clymer (Roger Williams) 0:47
141 Josh Roberts (Johnson & Wales) Pin Sajjad Noori (STCC) 0:45
141 Josh Roberts (Johnson & Wales) Pin Ethan Boucher (MEMA) 4:16
141 Chris Vega (STCC) Pin Trevor Engling (Southern Maine) 2:15
141 Andrew Valdina (Bridgewater State) Forfeit Chris Vega (STCC) 0:00
149 Jacob Adams (MIT) Decision Connor Meytrott (Roger Williams) 3-1
149 Jacob Adams (MIT) Decision Nathaniel Grimard (Southern Maine) 7-2
149 Darius Joyce (Johnson & Wales) Pin Damian Figueroa (STCC) 4:08
149 Darius Joyce (Johnson & Wales) Decision Jacob Adams (MIT) 13-8
149 Damian Figueroa (STCC) Pin Nathaniel Grimard (Southern Maine) 2:00
149 Marvin Cunningham (Johnson & Wales) Pin Damian Figueroa (STCC) 2:11
149 Connor Meytrott (Roger Williams) Technical Fall Jacob Adams (MIT) 20-2
157 Jack Weeks (MEMA) Pin Colby Ferreti (Plymouth State) 2:50
157 Justin Perez (STCC) Major Decision Jack Weeks (MEMA) 16-8
157 Isaih Williams (Castleton) Technical Fall Ryan Williams (STCC) 18-1
157 Enrico DeBernado (Castleton) Pin Ali Zebian (STCC) 5:54
157 Brady Robin (Johnson & Wales) Major Decision Justin Perez (STCC) 14-2
157 Colby Ferreti (Plymouth State) Pin Ali Zebian (STCC) 6:18
157 Derick Guerrero (Bridgewater State) Pin Ryan Williams (STCC) 2:30
157 Jack Weeks (MEMA) Pin James Wright (Bridgewater State) 3:04
157 Justin Perez (STCC) Decision Derick Guerrero (Bridgewater State) 3-1
157 Jack Weeks (MEMA) Forfeit Will Hughes (Johnson & Wales) 0:00
157 Mitch Cook (Johnson & Wales) Decision Justin Perez (STCC) 6-0
157 Ryan Grebe (Roger Williams) Technical Fall Jack Weeks (MEMA) 16-1
165 Billy Dunn (Plymouth State) Decision Mike Clark (STCC) 4-1
165 Jeb Hodsden (Castleton) Pin Joshua Fontanez (STCC) 1:39
165 Steven Ocampo (Johnson & Wales) Forfeit Mike Clark (STCC) 0:00
165 Joshua Fontanez (STCC) Technical Fall Ryan Haff (Castleton) 18-1
165 Joshua Fontanez (STCC) Decision Steven Ocampo (Johnson & Wales) 3-2
165 Fox Maxwell (Bridgewater State) Major Decision Joshua Fontanez (STCC) 14-0
174 Zach Veleas (Castleton) Decision Frank Soucy (MIT) 2-1
174 Derek Sardella (Plymouth State) Decision Frank Soucy (MIT) 8-3
184 Matt Froio (Plymouth State) Pin Chris Clarke (STCC) 3:55
184 Chris Clarke (STCC) Forfeit Ryan DeVivo (Johnson & Wales) 0:00
184 Matt Froio (Plymouth State) Pin Chris Clarke (STCC) 2:38
197 Brandon Cousino (Southern Maine) Decision Devon Lancaster (MEMA) 6-2
197 Devon Lancaster (MEMA) Forfeit Mason Calise (Roger Williams) 0:00
197 Devon Lancaster (MEMA) Pin Armani Dotson (Roger Williams) 2:34
197 Devon Lancaster (MEMA) Decision Spencer Kozlak (Castleton) 6-4
285 Chaasadyah St. Phard (STCC) Pin Alexander Marc-Aurele (MEMA) 0:51
285 Chaasadyah St. Phard (STCC) Decision Jonathon Brown (MIT) 6-1
285 Davyn Peterson (STCC) Decision Jake Peavy (Southern Maine) 5-3
285 Ryan Higgins (Bridgewater State) Decision Chaasadyah St. Phard (STCC) 4-2
285 Davyn Peterson (STCC) Decision Daniel MacNeil (Bridgewater State) 7-4
285 Jake Peavy (Southern Maine) Pin Alexander Marc-Aurele (MEMA) 0:09
285 Jonathon Brown (MIT) Decision Alex Millen (Roger Williams) 5-1
285 Jacob Ives (Castleton) Forfeit Jonathon Brown (MIT) 0:00
285 Chaasadyah St. Phard (STCC) Decision Jake Peavy (Southern Maine) 2-0
285 Chaasadyah St. Phard (STCC) Decision Daniel MacNeil (Bridgewater State) 6-1
285 Ryan Higgins (Bridgewater State) Decision Davyn Peterson (STCC) 2-1