UVU Wolverine Open

133 Placers
  • 5. Jansen Engelbrecht (BYU)
174 Placers
  • 5. Karson Christiansen (BYU)
184 Placers
  • 5. Scott Stokes (BYU)

  Matches

LBS Winner Result Loser Score/Time
125 Brock George (Wyoming) Pin Michael Eastwood (BYU) 2:35
125 Cole Verner (Wyoming) Pin Michael Eastwood (BYU) 2:29
125 Josh Jensen (Utah Valley) Technical Fall Michael Eastwood (BYU) 16-0
125 Doyle Trout (Wyoming) Decision Michael Eastwood (BYU) 7-3
133 Joey Revelli (Western Wyoming) Pin Jansen Engelbrecht (BYU) 2:23
133 Andrew Astle (Western Wyoming) Pin Weston Larson (BYU) 1:34
133 Ricky Navarette (Western Wyoming) Technical Fall Marco Colpo (ZONA) 15-0
133 Kedric Coonis (Western Wyoming) Decision Marco Colpo (ZONA) 5-3
133 Kedric Coonis (Western Wyoming) Technical Fall Weston Larson (BYU) 20-4
133 Jansen Engelbrecht (BYU) Pin Cody Fatzinger (Unatt) 0:41
133 Andrew Astle (Western Wyoming) Pin Jansen Engelbrecht (BYU) 1:26
141 Chase Call (Utah Valley) Pin Alex Colpo (ZONA) 1:34
141 Chase Call (Utah Valley) Pin Alex Colpo (ZONA) 4:07
149 Ben Hornickle (Wyoming) Technical Fall Tyler Weiss (BYU) 17-0
149 Dre-Son Scruggs (Utah Valley) Pin Phillip Grajeda III (ZONA) 3:46
149 Jaron Jensen (Wyoming) Technical Fall Jordan Chwalik (BYU) 17-1
149 Jaron Jensen (Wyoming) Decision Tanner Williams (BYU) 12-6
149 Tyler Weiss (BYU) Major Decision Phillip Grajeda III (ZONA) 14-6
149 Tyler Weiss (BYU) Decision Tanner Williams (BYU) 3-0
149 Dre-Son Scruggs (Utah Valley) Pin Jordan Chwalik (BYU) 1:03
149 Kameron Frame (Wyoming) Pin Tyler Weiss (BYU) 3:46
157 Spencer Haywood (Utah Valley) Major Decision Andres Piedra (ZONA) 16-4
157 Nate Moore (Wyoming) Technical Fall Andres Piedra (ZONA) 22-4
165 Dayton Racer (Unatt) Pin Gregory LaRussa (BYU) 1:23
165 Armon Fayyazi (Wyoming) Technical Fall Bryce Flickner (ZONA) 17-1
165 Jacen Petersen (Arizona State) Pin Bailey Carlson (BYU) 1:28
165 Bailey Carlson (BYU) Pin Gregory LaRussa (BYU) 4:41
165 Nathan Morris (Unatt) Pin Bryce Flickner (ZONA) 1:55
165 Koy Wilkinson (Utah Valley) Decision Bailey Carlson (BYU) 6-4 SV-1
174 Casey Randles (Wyoming) Pin Tanner Turnbow (ZONA) 1:26
174 Karson Christiansen (BYU) Decision Cole Johnson (Unatt) 10-6
174 Colin Williams (Unatt) Technical Fall Carter Allred (BYU) 16-0
174 Casey Randles (Wyoming) Technical Fall Karson Christiansen (BYU) 17-2
174 Cole Johnson (Unatt) Pin Tanner Turnbow (ZONA) 3:39
174 Dylan Servis (Unatt) Pin Carter Allred (BYU) 2:03
174 Dylan Servis (Unatt) Decision Karson Christiansen (BYU) 15-13
184 Dillon Ryan (Colorado Mesa) Major Decision Scott Stokes (BYU) 14-1
184 Will Sumner (Utah Valley) Technical Fall Murat Molodgalii (BYU) 15-0
184 Dillon Ryan (Colorado Mesa) Technical Fall Justin Shorbe (ZONA) 20-2
184 Scott Stokes (BYU) Major Decision Jay Westcott (Western Wyoming) 10-0
184 Anthony Lodermeier (Colorado Mesa) Pin Justin Shorbe (ZONA) 1:07
184 Scott Stokes (BYU) Decision Murat Molodgalii (BYU) 15-12
184 Dillon Ryan (Colorado Mesa) Pin Scott Stokes (BYU) 2:10
197 Landon Brown (Western Wyoming) Major Decision Shane Koslow (BYU) 13-3
197 Ruger Wyneken (Unatt) Pin Shane Koslow (BYU) 1:20