RIT Invite

125 Placers
133 Placers
141 Placers
149 Placers
157 Placers
165 Placers
  • 6. Tristan Almeter (ASC)
174 Placers
  • 6. Konnor Kremer (ASC)
184 Placers
  • 4. George VanValen (ASC)
197 Placers
235 Placers
285 Placers

  Matches

LBS Winner Result Loser Score/Time
125 Dominic DeGraba (Oneonta) Decision Patrick Lehman (ASC) 4-0
125 Patrick Lehman (ASC) Forfeit Justin Walter (Thiel) 0:00
125 Patrick Lehman (ASC) Pin Anthony Lopez (Worcester Polytechnic) 4:45
125 Zack Murillo (Wesleyan) Pin Patrick Lehman (ASC) 2:18
141 Jake Sepor (Rochester Institute of Technology) Major Decision Casey Connor (ASC) 17-4
141 Evan Corso (SUNY-Oswego) Technical Fall Casey Connor (ASC) 17-2
149 Jarrad Lasko (John Carroll) Major Decision Mike Galton (ASC) 12-2
149 Mike Galton (ASC) Pin Chris Ruiz (Lycoming) 4:48
149 Jack Nirgro (Worcester Polytechnic) Decision Mike Galton (ASC) 7-4
157 Joshua O'Neil (ASC) Decision Dan Lucey (Rochester Institute of Technology) 16-9
157 Tyler Marsh (Worcester Polytechnic) Decision Joshua O'Neil (ASC) 5-2
157 David Ellis-Rech (Worcester Polytechnic) Decision Joshua O'Neil (ASC) 12-5
165 Tristan Almeter (ASC) Pin Andrew Gombas (Scranton) 2:27
165 Nolan Barger (Lycoming) Decision Tristan Almeter (ASC) 7-2
165 Tristan Almeter (ASC) Technical Fall John Donohue (Rochester Institute of Technology) 18-3
165 Tristan Almeter (ASC) Pin Roy Forys (Wesleyan) 5:31
165 Evan Wallace (Oneonta) Pin Tristan Almeter (ASC) 4:16
165 Jimmy Suhayda (John Carroll) Decision Tristan Almeter (ASC) 6-1
174 Konnor Kremer (ASC) Major Decision Bryce Reed (SUNY-Oswego) 14-3
174 Konnor Kremer (ASC) Pin Joe Lupisella (Rochester Institute of Technology) 6:50
174 Ryan Marszal (Oneonta) Decision Konnor Kremer (ASC) 7-6
174 Michael Southwick (SUNY-Oswego) Decision Konnor Kremer (ASC) 3-1 SV-1
174 Lucas Muntz (Worcester Polytechnic) Pin Konnor Kremer (ASC) 7:29
184 George VanValen (ASC) Pin Logan Calkins (Rochester Institute of Technology) 2:45
184 George VanValen (ASC) Technical Fall Brody Keefe (Lycoming) 18-0
184 Nick Normile (SUNY-Oswego) Decision Alex Mongillo (ASC) 6-3
184 George VanValen (ASC) Major Decision Kevin Kohma (John Carroll) 8-0
184 Jordan Bushey (SUNY-Oswego) Decision George VanValen (ASC) 4-0
184 Dakota Pfeiffer (Lycoming) Decision Alex Mongillo (ASC) 6-1
184 George VanValen (ASC) Pin Lentze Lange (Oneonta) 2:44
184 Nicholas Greenquist (Rochester Institute of Technology) Major Decision George VanValen (ASC) 9-1
197 David Rogers (Norwich) Major Decision Brandyn Whitacre (ASC) 11-3
197 Brandyn Whitacre (ASC) Pin Tim Baumer (Rochester Institute of Technology) 1:43
197 Travis Ogden (Lycoming) Major Decision Brandyn Whitacre (ASC) 10-2
285 Jeffrey Andrews (ASC) Major Decision Michael Fabian (Worcester Polytechnic) 12-3
285 Skyler Ebner (Lycoming) Pin Mitchell Lattuca (ASC) 2:54
285 Anthony Mancuso (Lycoming) Pin Brandon Barbagelata (ASC) 3:58
285 James Bethel (Oneonta) Pin Alex Mears (ASC) 1:31
285 Isaiah Bellamy (Wesleyan) Major Decision Jeffrey Andrews (ASC) 8-0
285 Matthew Doty (Oneonta) Decision Mitchell Lattuca (ASC) 6-4 SV-1
285 Sam Weinger (Rochester Institute of Technology) Pin Brandon Barbagelata (ASC) 2:35
285 Matthew Doty (Oneonta) Decision Jeffrey Andrews (ASC) 7-3
285 Sam Weinger (Rochester Institute of Technology) Decision Alex Mears (ASC) 7-0