Will Abele Open

149 Placers
  • 3. Nick Puliti (TEMP)
157 Placers
  • 2. Dan Vossbein (WCU)
165 Placers
  • 3. Anthony Solis (UMBC)
  • 5. Tyler Rendina (UMBC)
184 Placers
  • 2. Brandon Buckingham (UMBC)
197 Placers
  • 3. Ernest Tessein (TEMP)

  Matches

LBS Winner Result Loser Score/Time
125 Nicholas Arborio (Western New England) Pin Daniel Bertram (PS-MA) 1:11
125 Michael Savello (Oneonta State) Pin Daniel Bertram (PS-MA) 2:10
133 Austin Sisco (Oneonta State) Pin Brandon Bach (TEMP) 4:04
133 Deonte Carter (UMBC) Pin Charles Schultz (Castleton) 2:17
133 Kevin Knox (Oneonta State) Technical Fall Deonte Carter (UMBC) 18-3
133 Josh McLaughlin (Elizabethtown) Decision Brandon Bach (TEMP) 5-1
133 Deonte Carter (UMBC) Decision Josh McLaughlin (Elizabethtown) 7-5
133 Nich Camacho (Castleton) Decision Deonte Carter (UMBC) 4-1
141 Dean Raymond (Oneonta State) Pin Jake Yoder (TEMP) 4:30
141 Raffaele Masi (Castleton) Pin Brandon Jackson (PS-MA) 3:23
141 Patrick Ammirati (Ursinus) Decision Jake Yoder (TEMP) 11-4
141 Anthony Messina (Oneonta State) Major Decision Brandon Jackson (PS-MA) 10-2
149 Max Temple (Castleton) Technical Fall Daniel Rodriguez (TEMP) 17-2
149 Nick Puliti (TEMP) Pin Joseph Penna (Trinity) 0:41
149 Max Temple (Castleton) Technical Fall Ashar Nadeem (UMBC) 16-0
149 Lamont Wallace (Western New England) Decision Nick Puliti (TEMP) 9-4
149 Tyler Brazinski (Oneonta State) Pin Daniel Rodriguez (TEMP) 1:17
149 Peter Leite (Castleton) Pin Ashar Nadeem (UMBC) 1:33
149 Nick Puliti (TEMP) Pin Reese Millington (Castleton) 1:30
149 Nick Puliti (TEMP) Pin Peter Leite (Castleton) 2:50
149 Nick Puliti (TEMP) Forfeit Patrick Rowe (Ursinus) 0:00
149 Nick Puliti (TEMP) Forfeit Max Temple (Castleton) 0:00
157 Dan Vossbein (WCU) Pin Jarrett DiGiantamasso (Ursinus) 4:31
157 Dan Vossbein (WCU) Technical Fall Zachary Davidson (Southern Virginia) 22-6
157 Dan Vossbein (WCU) Decision Cameron Milliken (Castleton) 7-5
157 Connor Craig (Wheeling Jesuit) Pin Dan Vossbein (WCU) 1:36
165 Tyler Rendina (UMBC) Decision Chase La Russo (Western New England) 9-5
165 Anthony Solis (UMBC) Pin Grant Shughart (PS-MA) 3:46
165 Bailey Funk (TEMP) Pin Lukas Kaminski (Trinity) 6:08
165 Jordan Goins (Western New England) Pin Timothy Carter (UMBC) 2:14
165 Anthony Solis (UMBC) Pin Bailey Funk (TEMP) 2:43
165 Keegan Driscoll (Wheeling Jesuit) Decision Anthony Solis (UMBC) 5-0
165 Lukas Kaminski (Trinity) Pin Grant Shughart (PS-MA) 4:22
165 Timothy Carter (UMBC) Forfeit Tristan Brady (Wheeling Jesuit) 0:00
165 Francis Corvino (Trinity) Decision Bailey Funk (TEMP) 6-4
165 Tyler Rendina (UMBC) Technical Fall Timothy Carter (UMBC) 23-7
165 Tyler Rendina (UMBC) Pin Francis Corvino (Trinity) 2:20
165 Anthony Solis (UMBC) Pin Chase La Russo (Western New England) 2:46
165 Zachary Goranson (Ursinus) Decision Tyler Rendina (UMBC) 5-3
165 Anthony Solis (UMBC) Pin Zachary Goranson (Ursinus) 3:22
174 AJ Cutrufello (Ursinus) Pin Chris Ashby (UMBC) 1:43
174 Cody Richmond (Ursinus) Pin Justin Eline (PS-MA) 0:46
174 Josh Nelson (Western New England) Major Decision Chris Ashby (UMBC) 13-3
174 John Davis (Trinity) Pin Justin Eline (PS-MA) 0:46
184 Gordon Whitaker (Southern Virginia) Pin Cameron Dewey (WCU) 2:59
184 Mitchell LaFlam (Castleton) Pin Ryan Mortimer (TEMP) 2:25
184 Brandon Buckingham (UMBC) Pin Silas Dishong (PS-MA) 0:35
184 Enrique Loya (Trinity) Decision Nathaniel Stemple (TEMP) 6-4
184 Brandon Buckingham (UMBC) Pin Enrique Loya (Trinity) 0:45
184 Brandon Buckingham (UMBC) Decision John Boyle (Western New England) 7-2
184 Nick Suk (Middlesex CC) Decision Cameron Dewey (WCU) 5-0
184 Ryan Mortimer (TEMP) Technical Fall Matthieu de Haan (Western New England) 18-0
184 Nathaniel Stemple (TEMP) Pin Silas Dishong (PS-MA) 0:39
184 Ryan Mortimer (TEMP) Pin Enrique Loya (Trinity) 1:49
184 Evan Frank (Trinity) Pin Nathaniel Stemple (TEMP) 2:10
184 Nick Suk (Middlesex CC) Pin Ryan Mortimer (TEMP) 2:06
184 Ibragin Arsakhanov (Castleton) Forfeit Brandon Buckingham (UMBC) 0:00
197 Ernest Tessein (TEMP) Major Decision Zeb Pfeiffer (Ursinus) 14-6
197 Devon DeFilippi (Trinity) Pin Peter Lee (TEMP) 6:33
197 Ernest Tessein (TEMP) Technical Fall Matt Speelman (Southern Virginia) 18-3
197 Cedrick Stephens (Castleton) Pin Ernest Tessein (TEMP) 4:20
197 Peter Pjetri (Oneonta State) Pin Peter Lee (TEMP) 0:35
197 Ernest Tessein (TEMP) Decision Zeb Pfeiffer (Ursinus) 6-5
197 Ernest Tessein (TEMP) Pin Michael Okaro (Middlesex CC) 4:55
285 Alex Marro (Oneonta State) Decision Ryan Nguyen (UMBC) 10-4
285 Ruben Mendez (Southern Virginia) Pin Ryan Nguyen (UMBC) 0:52