Register Log In
    About Teams Events Rankings Alumni NCWA Gear 6:12 Project
125 Placers
133 Placers
141 Placers
157 Placers
174 Placers
197 Placers
LBS Winner Result Loser Score/Time
125 Colton Messick (APPR) Decision Richard Munoz (Nassau County CC) 7-1
125 Brandon Escobar (Unattached) Technical Fall Dillon Messick (APPR) 18-3
125 Colton Messick (APPR) Major Decision Liam Bullock (SUNY Sullivan) 17-4
125 Dillon Messick (APPR) Pin Nelson Martinez (SUNY Sullivan) 6:41
125 Richard Munoz (Nassau County CC) Decision Dillon Messick (APPR) 13-11 SV1
125 Brandon Escobar (Unattached) Decision Colton Messick (APPR) 8-4
133 Raekwon Jackson (APPR) Pin Alex Puglio (US Merchant Marine Academy) 4:39
133 Tate Merlino (Rowan - Gloucester) Major Decision Andrew Rosen (FARM) 14-2
133 Thomas Hoffman (Camden County CC) Pin Chris Vega (STCC) 5:13
133 Kolin Johnson (APPR) Pin Dylan Williams (Waynesburg) 4:17
133 Raekwon Jackson (APPR) Pin Seanpatrick McGing (Waynesburg) 4:33
133 Kolin Johnson (APPR) Pin CJ Mazzerelli (Rowan - Gloucester) 1:58
133 Anthony Sobotker (Nassau County CC) Pin Tyler Bisono (FARM) 1:45
133 Raekwon Jackson (APPR) Pin Thomas Hoffman (Camden County CC) 5:52
133 Kolin Johnson (APPR) Decision Anthony Sobotker (Nassau County CC) 3-2
133 Chris Vega (STCC) Pin Andrew Rosen (FARM) 0:30
133 Alex Puglio (US Merchant Marine Academy) Pin Tyler Bisono (FARM) 1:11
133 Chris Vega (STCC) Forfeit CJ Mazzerelli (Rowan - Gloucester) 0:00
133 Chris Vega (STCC) Pin Alex Puglio (US Merchant Marine Academy) 5:44
133 Pedro Rosales (SUNY Sullivan) Decision Chris Vega (STCC) 10-3
133 Raekwon Jackson (APPR) Forfeit Kolin Johnson (APPR) 0:00
141 Jace Garza (US Merchant Marine Academy) Pin Johnathan Llano (STCC) 3:51
141 Marco Mercado (STCC) Decision Paul North (Nassau County CC) 5-2
141 Josh Rubin (Nassau County CC) Major Decision Brian Gembarski (RPI) 11-1
141 Marco Parry (Waynesburg) Decision John Botti (FARM) 12-7
141 David Ortiz (STCC) Decision Noah Grossnickle (Waynesburg) 7-5
141 Marco Mercado (STCC) Decision Matt Lascola (Waynesburg) 3-1
141 Justin Hoyle (Hofstra) Decision David Ortiz (STCC) 12-8
141 Marco Mercado (STCC) Decision Jace Garza (US Merchant Marine Academy) 4-0
141 Austin Vincent (US Merchant Marine Academy) Technical Fall Johnathan Llano (STCC) 16-0
141 Austin Vincent (US Merchant Marine Academy) Major Decision John Botti (FARM) 11-2
141 Connor Llewellyn (Nassau County CC) Technical Fall Brian Gembarski (RPI) 18-2
141 David Ortiz (STCC) Major Decision Connor Llewellyn (Nassau County CC) 18-6
141 David Ortiz (STCC) Pin Marco Perry (Waynesburg) 0:24
141 David Ortiz (STCC) Decision Matt Lascola (Waynesburg) 11-4
141 Justin Hoyle (Hofstra) Decision Marco Mercado (STCC) 6-4
149 Charlie Kane (Hofstra) Pin Benjamin Goode (STCC) 1:03
149 Aidan Tripodi (Nassau County CC) Major Decision Richard Lawton (STCC) 14-4
149 Josh Kuslock (Waynesburg) Major Decision Thomas Allison (APPR) 15-7
149 Thomas Allison (APPR) Technical Fall Steven Zgaljardic (Hofstra) 18-3
149 Josh Kuslock (Waynesburg) Technical Fall Richard Lawton (STCC) 16-1
149 Jordan Carlucci (Unattached) Pin Benjamin Goode (STCC) 1:48
149 Jace Guy (Waynesburg) Decision Thomas Allison (APPR) 8-1
157 Khalif Sharif (STCC) Pin Destin Morano (SUNY Sullivan) 4:51
157 Pedro Romero (Unattached) Pin Rongyi Zhang (RPI) 3:38
157 Seth Brown (Unattached) Decision Jolan Martori (STCC) 6-4
157 Jared Carr (Rowan - Gloucester) Decision Eric Pullman (FARM) 8-2
157 Antonio Vaquiz (Unattached) Decision Khalif Sharif (STCC) 10-4
157 Anas Samir (SUNY Sullivan) Pin Rongyi Zhang (RPI) 3:27
157 Jolan Martori (STCC) Pin Eric Pullman (FARM) 4:46
157 Anas Samir (SUNY Sullivan) Decision Khalif Sharif (STCC) 4-3
157 Jolan Martori (STCC) Forfeit Osamah Kmakl (Unattached) 0:00
157 Jolan Martori (STCC) Major Decision Anas Samir (SUNY Sullivan) 11-2
157 Jared Carr (Rowan - Gloucester) Decision Jolan Martori (STCC) 9-5
165 Luke Gauthier (US Merchant Marine Academy) Pin Ali Zabian (STCC) 3:46
165 Brian Torres (Nassau County CC) Decision Alec Deutel (APPR) 3-2
165 Kenneth Cooper (LIU - Post) Pin Shane Bellefeuille (STCC) 1:00
165 Scott Defex (Nassau County CC) Pin Nicholas Saporito (SBU) 4:46
165 Chris Clarke (STCC) Pin Zack Mackall (Waynesburg) 1:07
165 Alec Deutel (APPR) Decision Ali Zabian (STCC) 3-1
165 John Schoch (Camden County CC) Pin Shane Bellefeuille (STCC) 1:07
165 Ryan Newman (Nassau County CC) Decision Nicholas Saporito (SBU) 6-5
165 Michael Parrish (Unattached) Technical Fall Chris Clarke (STCC) 15-0
165 Zack Mackall (Waynesburg) Pin Alec Deutel (APPR) 2:25
174 Riley Onorato (Rowan - Gloucester) Decision Dominick Gianikos (SBU) 5-2
174 Ifasoke Owens (RPI) Pin Cory Supan (Waynesburg) 3:49
174 Stephen Illicete (FARM) Decision David McElravy Jr (APPR) 7-5 SV1
174 Janny Lopez (Unattached) Pin Ifasoke Owens (RPI) 1:36
174 Stephen Illicete (FARM) Decision Thomas DiGennaro (LIU Post) 12-6
174 Tyler Baer (Rowan - Gloucester) Decision Stephen Illicete (FARM) 10-5
174 William Sims (US Merchant Marine Academy) Pin Dominick Gianikos (SBU) 4:18
174 David McElravy Jr (APPR) Pin Greg Salavec (SUNY Sullivan) 5:49
174 David McElravy Jr (APPR) Pin Ifasoke Owens (RPI) 3:42
174 Terrance Parks (Nassau County CC) Decision David McElravy Jr (APPR) 6-3
174 Stephen Illicete (FARM) Forfeit Caleb Baxter (Waynesburg) 0:00
184 Johnny Andre (STCC) Decision Brandon Johnson (Rowan - Gloucester) 9-5
184 AJ Batista (Nassau County CC) Decision Johnny Andre (STCC) 6-1
184 Josh Glantzman (US Merchant Marine Academy) Technical Fall Auston Tighe (RPI) 16-0
184 Sam Houston (US Merchant Marine Academy) Decision Johnny Andre (STCC) 4-1
184 Tyler Lynde (Nassau County CC) Decision Auston Tighe (RPI) 3-1
197 Daniel Robitaille (Unattached) Decision Bradley Eisner (FARM) 9-3
197 Andrew French (US Merchant Marine Academy) Decision William Sorey (APPR) 5-4
197 William Sorey (APPR) Technical Fall Bradley Eisner (FARM) 16-1
197 William Sorey (APPR) Technical Fall Brandon Ortiz (Nassau County CC) 16-0
197 William Sorey (APPR) Decision Adam Rigney (Waynesburg) 8-3
285 Davyn Peterson (STCC) Pin Nathaniel Lennon (Nassau County CC) 2:18
285 John Pierce (APPR) Pin Zack Baughman (Waynesburg) 1:21
285 Davyn Peterson (STCC) Decision John Fountain (Rowan - Gloucester) 8-3
285 Maguire Horl (LIU Post) Decision Peter Cortapasso (APPR) 10-6
285 John Pierce (APPR) Pin Collin Keil (US Merchant Marine Academy) 2:56
285 Davyn Peterson (STCC) Decision Patrick Hume (US Merchant Marine Academy) 3-2
285 Rocky McGeary (Waynesburg) Decision John Pierce (APPR) 5-0
285 Maguire Horl (LIU Post) Decision Davyn Peterson (STCC) 1-0
285 Peter Cortapasso (APPR) Pin Ben Champ (Waynesburg) 0:59
285 Peter Cortapasso (APPR) Pin Collin Keil (US Merchant Marine Academy) 1:26
285 Peter Cortapasso (APPR) Pin Micheal Babbcort (Nassau County CC) 4:18
285 Peter Cortapasso (APPR) Pin Patrick Hume (US Merchant Marine Academy) 6:27
285 John Pierce (APPR) Decision Davyn Peterson (STCC) 3-2